Autodesk® Inventor®
„Autodesk® Inventor®“ – programinė įranga, skirta gaminio skaitmeniniam prototipui modeliuoti ir išbandyti projektą virtualioje erdvėje, prie užduotų realių sąlygų. Su šia programine įranga paprasta greitai sukurti ir testuoti gaminio prototipo formą, tinkamumą ir funkcionalumą skaitmeninėje erdvėje, dar prieš pradedant materialaus produkto gamybą.
„Autodesk Inventor“ paskirtis - kurti gaminio skaitmeninį prototipą (angl. Digital Prototyping). Visos šios grupės programos leidžia greitai projektuoti gaminius, juos dokumentuoti ir vizualizuoti.
Galimi „Autodesk Inventor“ taikymo būdai:
- projektuoti minkštus ir korpusinius baldus;
- projektuoti stiklo konstrukcijas (žr. Stiklo konstrukcijų projektavimo įrankiai);
- reklamos gamybos įmonėse (kurti stendus, tūrines raides ir pan.);
- plastikiniams gaminiams modeliuoti;
- liejimui skirtoms formoms, lankstiniams ir lakštiniams gaminiams iš metalo konstruoti;
- staklėms, papildomoms mechanizmų detalėms projektuoti;
- elektros prietaisams, vamzdynams ir jų įrangai modeliuoti;
- medicinos įrangai, įvairiai transporto (laivai, automobiliai, kt.) ir statybinei technikai konstruoti ir daugeliui kitų sričių.
Pagal įmonės darbo specifiką galima pasirinkti tinkamiausią „Inventor“ programų komplektaciją:
AUTODESK® INVENTOR LT™
Tai bazinis programinės įrangos variantas, skirtas 3D detalėms kurti ir gamybos dokumentacijai paruošti, t.y. brėžiniams sudaryti. Su šiuo produktu detalės projektuojamos labai greitai, brėžiniai išlaiko ryšį su modeliu, todėl pakeitimus gaminyje daryti ypač lengva.
AUTODESK® INVENTOR®
Tai pagrindinis programinės įrangos variantas, skirtas 3D techiniam modeliui sudaryti ir gamybos dokumentacijai paruošti. Jis puikiai pritaikytas inžinieriams gamybininkams, kurie čia ras visus inžinieriaus darbui reikiamus įrankius, skirtus įvairiems gaminiams modeliuoti, paruošti jų brėžinius, sukurti gaminio vizualizaciją ir išbandyti sukurtą gaminio modelį dar prieš paleidžiant jį į gamybą.
Programos galimybės:
- Skaitmeninio prototipo (angl. Digital Prototyping) kūrimas
- 3D modelio kūrimas ir projektavimo automatizavimas
- Paviršių projektavimas
- Lakštinio plieno gaminių projektavimas
- Rėminių konstrukcijų projektavimas
- Plastikinių gaminių projektavimas
- Medžiagos parinkimas atsižvelgiant į aplinkosauginius faktorius
- Surinkimo filmuko kūrimas
- Fotorealistinių nuotraukų ir filmukų kūrimas
- BIM duomenų palaikymas
- Kitų 3D projektavimo programų failų palaikymas
- DWG failų palaikymas
- Dalių susikirtimų analizė
- Lakštinio metalo išklotinių brėžiniai
- Automatinis brėžinio vaizdų sukūrimas
- Automatinis skylių lentelės kūrimas
- Automatinis specifikacijos generavimas
- Tarptautinių standartų šablonai (ISO, GOST, DIN, ANSI, GB, BSI, JIS)
Naudojant „Autodesk Inventor“ galima suprojektuoti gaminį nuo eskizo iki 3D modelio, atlikti konstrukcijos analizę bei įdiegti papildomus elementus, pvz., išvedžioti elektros kabelius. Programa skirta baldams, stiklo konstrukcijoms, įvairios paskirties įrengimams, transporto priemonėms ir kitiems gaminiams konstruoti, kuriuose yra hidraulinės, pneumatinės sistemos, laidynai ir pan.
„Autodesk Inventor“ yra Autodesk® Product Design & Manufacturing Collection“ programinės įrangos rinkinio pagrindas. Šis komplektas suteikia projektuotojams naujų galimybių ir leidžia žymiai sutaupyti.
10 SVARBIAUSIŲ PRIEŽASČIŲ, KODĖL VERTA NAUDOTIS „Autodesk Inventor“
1. Visos DWG galimybės
Programa sukurta taip, kad 2D projektus paversti 3D modeliais ypač paprasta. Turimi 2D brėžiniai tiesiog įsikeliami į „Autodesk Inventor“ ir toliau su jais dirbama trimatėje aplinkoje.
2. Projektavimo komponentų generatorius
Tai laiką ypatingai taupanti funkcija, nes kurti detales ir konstrukcijas galima atsižvelgiant į realios aplinkos inžinerines apkrovas (pvz., momentą, jėgą) ir medžiagines savybes.
3. Pusiau automatiškai kuriami brėžiniai
Ypatingai daug laiko sutaupanti programos funkcija, leidžianti automatiškai sukurti detalių ir konstrukcijų brėžinius (projekcijas, pjūvius) su matmenimis. Taip pat automatiškai sunumeruojamos surinkimo detalės ir pateikiamos elementų numeracijos išnašos.
4. Automatiškai atnaujinami darbo brėžiniai
Dėl parametrinių duomenų kaitos technologijos, pakeitus vieną parametrą pokyčiai atsispindi susijusiuose darbo brėžiniuose, detalėse, duomenyse.
5. Automatiškai sudaromos medžiagų specifikacijos
Jos sudaromos projektavimo eigoje (tiesiai iš surenkamosios konstrukcijos modelio, dar nesudarius brėžinių) ir nuolat atnaujinamos.
6. Spartus techninės dokumentacijos paruošimas
Galima sparčiai pusiau automatiniu būdu sukurti trimatį konstrukcijos surinkimo eigos vaizdą (Exploded View), kurį perkėlus į darbo brėžinį automatiškai gaunama surinkimo instrukcija.
7. Įrąžų analizė ir dinamikos uždavinių sprendimas atkuriant realias sąlygas
„Autodesk Inventor Professional“ programinėje įrangoje įdiegtas stipruminis skaičiavimas pagal baigtinių elementų metodą (BEM), naudojant „ANSYS“ skaičiavimo modulį. Tai leidžia parinkti optimalią medžiagų išeigą konstrukcijai pagaminti, padaryti gaminį ergonomiškesniu ir patrauklesniu pirkėjui.
8. Vamzdynų ir kabelių trasų tiesimas
Su „Autodesk Inventor Professional“ galima greitai ir tiksliai (automatiškai arba pusiau automatiškai) išdėstyti trasų sistemas, projektuoti vamzdynus ir kabelių bei šarvų išdėstymą 3D modeliuose.
9. Kokybiškos gaminio vaizdavimo ir animacijos galimybės
„Autodesk Inventor Professional“ modulis suteikia tobulus įrankius animacijai kurti „Autodesk Inventor“ projektavimo aplinkoje. Juo galima sukurti itin aukštos kokybės surenkamosios konstrukcijos vaizdus ir animaciją.
10. Patogios detalių bibliotekos
Ypač patogu, kad detalių biblioteka suskaidyta pagal standartus, todėl kiekviename projekte galima naudoti tik tuos elementus, kurių išties reikia. Bibliotekos kategorijoms galima nustatyti vartotojo parametrų šabloną, kuris padės klasifikuoti detales pagal grupes. Išsamias mechaninių komponentų bibliotekas galima papildyti.
DARBO NAŠUMĄ DIDINANČIOS „Autodesk Inventor“ SAVYBĖS
1. Lengvai įsisavinama vartotojo sąsaja (interface). Įrankiai surinkti ir sugrupuoti taip, kad užimtų kuo mažiau vietos ir liktų daugiau erdvės darbalaukiui. Tiesioginė integracija su AutoCAD.
2. Spartus pusiau automatinis techninės dokumentacijos ir specifikacijų paruošimas. Darbo eigoje duomenys nuolat atnaujinami, tačiau išsaugomi ir ankstesni variantai.
3. Funkcinis dizainas – tai detalės projektavimas geometriniais blokais, perkeliantis projektavimą į aukštesnį lygį ir didinantis produktyvumą. Nebereikia braižyti eskizų - iš bibliotekos galima pasirinkti reikiamus geometrinius blokus, nurodant konkrečius jo matmenis.
4. Dėl parametrinių duomenų kaitos technologijos pakeitus detalės duomenį, pagal jį automatiškai atnaujinamos visos susijusios detalės visuose vaizduose ir brėžiniuose, taip pat specifikacijos.
5. Automatinis komponentų modeliavimas pagal inžinerines užduotis sudarant grafinę ir skaitinę analizę.
6. Prototipų skaičius mažėja, nes analizuoti modelį galima virtualioje erdvėje, imituojant realias sąlygas. Pagal analizės rezultatus virtualų modelį galima toliau koreguoti ir tobulinti.
7. Nesudėtinga rasti gamybines klaidas, mat programa jas nurodo automatiškai. Modulis „Autolimits“ patogus projektuotojų komandai, nes nuolat patikrina visas gaminio korekcijas pagal iš anksto jam nustatytas sąlygas (pvz., tūrį ar aukštį) ir praneša, jei joms yra nusižengta.
8. Patogios gaminio pristatymo funkcijos: galima sukurti (automatiškai arba rankiniu būdu) animacines surinkimo instrukcijas gamintojams ar informatyvius vizualinius pristatymus klientams ir išsaugoti juos AVI video formatu.
9. Programa palaiko „DirectX“ tvarkyklę, todėl net ir prastesnės kompiuterio vaizdo plokštės paruoštas projekto vaizdas ir animacija matoma itin kokybiškai. Taigi visi su projektu susiję asmenys matys kokybišką vaizdą, nepriklausomai nuo jų turimos kompiuterinės technikos pažangumo.
10. Dėl „Autodesk Vault“ programos visi projekto duomenys ir failai saugomi tarnybinėje stotyje (server), išsaugomi visi jų variantai ir suteikiama visa informacija apie tai, kas, kada ir ką atliko. Programa neleidžia keliems vartotojams redaguoti to paties failo vienu metu, tad išvengiama nesusipratimų.
Nuorodos:
► Nemokama bandomoji versija (30 dienų)
► Sistemos reikalavimai (System Requirements)
Čia pristatytos tik pagrindinės programos savybės.
Dėl išsamios informacijos ir prezentacijos prašome susisiekti su mumis.