Žurnalo APS („Architektūra Projektavimas Statyba“) 2008-ųjų žiemos numeryje spausdinto straipsnio trumpa apžvalga: „Šiuolaikinė architektūra dažnai vadinama stiklo architektūra. Išmoningų kūrėjų rankose stiklas tampa neribotos fantazijos išraiška. Nestandartiniams stiklo gaminiams projektuoti labiausiai tinka...
Pastatų projektuotojams skirtame žurnalo APS („Architektūra Projektavimas Statyba“) žiemos numeryje spausdinamas straipsnis „Stiklo konstrukcijų projektavimo laisvė“. Trumpa straipsnio apžvalga:
„Šiuolaikinė architektūra dažnai vadinama stiklo architektūra. Stiklo fasadams projektuoti itin tinka programa Athena. Su ja galima projektuoti ne tik aliuminio ir stiklo fasadus, bet ir žiemos sodus, erkerius, metalines konstrukcijas.
Tačiau stiklas architektūroje tinkamas ne tik fasadams. Iš stiklo gaminamos durys, grindys, lubos, pertvaros ir kt. Stikliniai gali būti ir laiptai, baldai, perdangos, netgi santechnika. Išmoningų kūrėjų, architektų, interjero dizainerių rankose stiklas tampa universalia neribotos fantazijos išraiška. Nestandartiniams stiklo gaminiams projektuoti labiausiai tinka kompiuterinė programa Autodesk Inventor. Naudojantis ja, įmanoma sukurti sudėtingiausius gaminius iki smulkiausių detalių.
Šia programa itin patogu modeliuoti sudėtingus gaminius: berėmio stiklo konstrukcijas, stiklinius laiptus ir pan. Taip pat šiuo įrankiu verta naudotis, kai numatomas sudėtingesnis montavimas ar reikia sukurti naujus inžinerinius sprendimus."
Atsisiųskite straipsnį, paskaitykite ir sužinosite ne tik projektavimo įrankių galimybes, bet ir kiek laiko truko sudėtingiausios Lietuvoje stiklo konstrukcijos projektavimas.