Pirmoje šio straipsnio dalyje plačiau apžvelgėme dvi statybų sektoriaus tendencijas – skaitmeninę inventorizaciją ir modulinę statybą. Šį kartą dalinamės dar keliomis tendencijomis, kurios aktualios statybų sektoriaus dalyviams daugelyje šalių.
3. Orientacija į gyvenamųjų namų statybą
Pasaulyje ryškėja nauja tendencija – didėja investicijos į kompleksinius megaprojektus, tokius kaip pažangūs miestai ar jų rajonai. Tai padidino didelių kompanijų susidomėjimą privačiam sektoriui skirtų gyvenamųjų objektų vystymu. Dalis stambių rangos įmonių, pavyzdžiui, „Skanska“, paskelbė, kad nebevykdys didelių transporto projektų, o didžiausią dėmesį skirs mažesnės rizikos sandoriams – gyvenamosios ir komercinės paskirties projektams vystyti. Bendra IKEA ir „Skanskos“ įmonė „BoKlok“ Europoje jau pastatė daugiau nei 10 000 modulinių namų.
Modulinė statyba pasirinkta dėl 2 tendencijoje minėtų privalumų – greičio ir ekonomijos. Tokių pastatų statyba vykdoma greičiau ir kokybiškiau, bet projektavimo procesas reikalauja daugiau tikslumo. Reikia paruošti tikslius pastato sienų, perdangų, stogo plokščių 3D modelius ir surinkimo brėžinius, kad būtų lengva viską sumontuoti.
„AGA CAD“ sukurti BIM sprendimai „Wood Framing“, „Metal Framing“ ir „Precast Concrete“ padeda greičiau ir lengviau projektuoti pastatus iš surenkamojo gelžbetonio elementų, CLT, SIP, medinio ar metalinio karkaso skydinių konstrukcijų. Šiuos BIM įrankius naudoja ne tik projektavimo, bet ir gamybos įmonės, pavyzdžiui, viena didžiausių Skandinavijos medinių namų gamybos ir statybos bendrovių „Trivselhus“.
4. Efektyvumo didinimas
Kylančios kainos ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas greičiausiai tęsis ir ateinantį dešimtmetį, o dėl klimato kaitos projektų rengimo standartai gali tapti vis griežtesni. Todėl įmonės, siekiančios veiklos efektyvumo, renkasi didesnį darbo našumą suteikiančius įrankius.
Pastatų informacinio modeliavimo technologijos padeda statybų pramonės atstovams konkuruoti pasitelkiant efektyvumą. BIM technologijos leidžia generuoti pastatų skaitmeninius modelius ir paslaugas. Lengvas šių modelių valdymas ir dalijimasis duomenimis padeda greičiau atlikti visas projektų dalis, laiku pateikti duomenis gamybai ir tiksliai įgyvendinti projektą. Kompanija „Autodesk“ apibūdina BIM kaip „intelektinį 3D modeliu pagrįstą procesą, padedantį statybos specialistams valdyti pastatus ir infrastruktūrą“.
Nors „Autodesk Revit“ patenka į geriausių BIM technologijų TOP 3 (pagal „FinancesOnline“), tačiau ir šią programinę įrangą įmanoma patobulinti. „AGA CAD“ kuria specializuotus BIM sprendimus, skirtus „Autodesk Revit“ naudotojų darbo našumui didinti. Naudojant „AGA CAD“ sukurtus „Tools4BIM“ sprendimus BIM projektų modeliavimo ir dokumentų rengimo laikas sutrumpėja nuo 2 iki 5 kartų, o tam tikrais atvejais net dešimtimis kartų. Šiuo metu „AGA CAD“ turi plačiausią pasaulyje BIM programinės įrangos asortimentą ir tūkstančius klientų, kuriems teikia ne tik BIM sprendimų licencijas, bet ir efektyvaus darbo konsultacijas.
Automatizuodama kiek įmanoma daugiau projektavimo darbų, „AGACAD“ padeda klientams susikoncentruoti į veiklą, kuriančią realią vertę.
Jei norite daugiau sužinoti apie „Autodesk Revit“ naudotojams skirtus efektyvumą didinančius įrankius ir darbo metodus, susisiekite su mumis tel. 8 5 2398111 ar el. paštu info@agacad.lt.
Taip pat kviečiame sekti naujienas (paprasčiausia tai padaryti AGACAD naujienlaiškio prenumeratoriams), nes trečiojoje šio straipsnio dalyje pristatysime 5-ąją statybų sektoriaus tendenciją, kuri jau įsivyrauja stipriai BIM taikyme pažengusiose šalyse.