Kaip ir kiekvienais metais, pavasaris prasideda atsinaujinimu. Jau įprasta, kad pirmasis produktas, kurio naujausią versiją išleidžia kompanija „Autodesk“, yra visame pasaulyje plačiausiai naudojama automatizuoto projektavimo programinė įranga „AutoCAD“. (Beje, ši programa gyvuoja jau 39-ius metus.)
Kovo mėn. pabaigoje „Autodesk“ išleido „AutoCAD 2022“ ir „AutoCAD LT 2022“. Naujausia 2D / 3D CAD programos versija orientuota į bendradarbiavimo įrankius ir veiklos automatizavimą.
Daugiau galimybių dirbant su atnaujintais specializuotais įrankiais
Programinė įranga „AutoCAD“ turi 7 specializuotus įrankių rinkinius - „AutoCAD Architecture“, „AutoCAD Mechanical“, „AutoCAD Electrical“, „AutoCAD Map 3D“, „AutoCAD MEP“, „AutoCAD Plant 3D“ ir „AutoCAD Raster Design“. Išleisdama 2022 versiją, kompanija „Autodesk“ atnaujino visus mechanikos, elektros ir architektūrinių projektų ruošimui skirtus įrankių rinkinius, kad būtų padidintas projektuotojų darbo našumas kuriant pastatų, elektros sistemų, mechanikos projektus. Atitinkamos bibliotekos papildytos šimtais tūkstančių intelektualių dalių, simbolių ir savybių.
Plačiau su konkrečių įrankių rinkinių naujienomis susipažinti galite čia: https://blogs.autodesk.com/autocad/whats-new-in-autocad-2022-specialized-toolsets-updates/.
Visiems projektuotojams aktualios „AutoCAD 2022“ naujovės
Nors „AutoCAD“ esmė išlieka ta pati, šį kartą programinės įrangos kūrėjai didesnį dėmesį atkreipė į kelis projektuotojams naudingus įrankius, kuriuos trumpai apžvelgsime.
Didesnis efektyvumas su funkcija „Eiti į „Autodesk“ dokumentus / diską“
Naudodami funkciją Push to Autodesk Docs/Drive, projekto komandos nariai gali peržiūrėti skaitmeninius PDF failus būdami statybos aikštelėje. „AutoCAD“ naudotojai gali prisijungti prie failų, saugomų „Autodesk Docs“ ir „Autodesk Drive“ aplinkose (arba prie kitų teikėjų debesies saugyklų, tokių kaip „Google Drive“, „Microsoft OneDrive“ ir „Dropbox“). Naudodami „AutoCAD“ internetinę programą dabar galite įkelti brėžinių šablonus, spausdinimo stilius ir kitus failus, kurie padės sukurti DWG failus pagal jūsų įmonės standartus.
Spartesnė brėžinių peržiūra su „Trace“ funkcija
Projektuotojams brėžinių peržiūros yra ypač svarbios, tad įdiegtas įrankis „Trace“ leidžia lengviau komunikuoti kolegoms. Funkcija leidžia pažymėti DWG failus nepakeičiant originalo. Atidarę žymėjimus, galite pamatyti atsiliepimus originaliame DWG faile ir, esant poreikiui, sulaukti grįžtamojo ryšio.
Bendradarbiavimas ir bendrinimas naudojant „Share“ funkciją
Dalydamiesi DWG failais, jūs galite pasirinkti kiekvieno vartotojo prieigos lygį, pvz., „tik žiūrėti / view only“ arba „redaguoti / edit“, kad būtų lengviau valdyti brėžinių kopijas. Generuoti bendrinimo nuorodas galima per „AutoCAD“ ir jos internetinę versiją, o nuorodos automatiškai atidaromos internetinėje programoje. Šis naujas įrankis veikia panašiai kaip „Etransmit“ funkcija „AutoCAD“ darbalaukio versijoje.
Daugiau galimybių - slankūs langai leidžia dirbti iškart su keliais brėžiniais
Velkant brėžinio failo skirtuką iš „AutoCAD“ programos lango, jis tampa plaukiojančiu langu. Tokiu būdu jūs galite lengvai turėti kelis matomus „AutoCAD“ brėžinius ir redaguoti juos tame pačiame arba keliuose monitoriuose.
Daugiau tikslumo skaičiuojant kiekius
„Count“ funkcija automatiškai suskaičiuoja blokus ar geometrijos vienetus. Tai padeda taupyti laiką ir išvengti klaidų.
Tiek trumpai apie tai, kas naujo „AutoCAD 2022“. Pagrindinių naujovių apžvalga su trumpu video pateikiama oficialiame „Autodesk“ tinklaraštyje https://blogs.autodesk.com/autocad/autocad-2022/.
Su naujovėmis susipažinkite gyvai
Jei prenumeruojate „AutoCAD“, prisijunkite prie savo „Autodesk“ paskyros ir atsisiųskite paskutinę versiją. O jei dar neturite programos, „AutoCAD 2022“ galite atsisiųsti jau dabar ir išbandyti 30 dienų nemokamai.
Norite gauti daugiau informacijos dėl „AutoCAD“ ar kitos BIM / CAD programinės įrangos galimybių? Kreipkitės į mus – susisiekite tel. 8 5 2398111 arba el. paštu info@agacad.lt.