Žurnalo „Nauja statyba“ 2008-ųjų rudens numeryje spausdinamo straipsnio trumpa apžvalga: „Sparčiai plėtojantis statybos technologijoms, svarbu atsižvelgti ne tik į visuomenės poreikius, bet ir į tai, kokią įtaką žmonių veikla daro juos supančiai aplinkai. BIM sistemos tikslas – padidinti projekto įgyvendinimo efektyvumą...
Žurnalo „Nauja statyba“ 2008-ųjų rudens numeryje spausdinamo straipsnio trumpa apžvalga:
„Sparčiai plėtojantis statybos technologijoms, nuolat kylant vis didesniems ir sudėtingesniems statiniams, svarbu atsižvelgti ne tik į visuomenės poreikius, bet ir į tai, kokią įtaką žmonių veikla daro juos supančiai aplinkai. Kadangi net 80 proc. (aplinkosaugos komisijos „Brundtland“ duomenimis) produkto ekonominių sąnaudų nulemiama projektavimo metu, ekologinį projektavimą efektyviausia taikyti nuo pat projektavimo proceso pradžios. Svarbiausi ekologinio projektavimo veiksniai:
- projektavimo ir statybos įmonių prisiimama atsakomybė,
- gilesnė projektuotojų įžvalga,
- analizė ir eksperimentai,
- vartotojų reikalavimai,
- potenciali ekonominė nauda.
Projektavimo technologijų vystymasis įžengė į naują etapą – jau naudojama BIM (angl. Building Information Modeling – statybos informacijos modeliavimas) sistema, pagrįsta skaitmenine informacine projekto duomenų baze. BIM sistemos tikslas – padidinti projekto įgyvendinimo efektyvumą, leidžiant tiesiogiai bendradarbiauti visiems statybos proceso dalyviams – nuo projektuotojų iki pastato operatorių.
Pavyzdžiui, „Revit“ platformos programinės įrangos teikiama nauda:
• ekologinis medžiagų poreikio sumažinimas;
• energijos efektyvumo didinimas;
• tikslesnis projekto būvio raidos įvertinimas;
• sutaupoma daug laiko, išteklių ir lėšų, reikalingų tikrai ekologiškiems pastatams sukurti."