Kompanija „Autodesk“ jau išleido naujausią „Autodesk Revit“ versiją – 2022. Jos išskirtinumas – dauguma atnaujinimų sukurti atsižvelgiant į šios BIM programinės įrangos naudotojų pasiūlymus, atrinktus iš virš 8000 „Revit“ naudotojų pageidavimų. „Revit 2022“ turi ir naujų funkcijų, ir klaidų taisymų, ir bendrų atnaujinimų, kurie bus įdomūs daugeliui „Revit“ naudotojams.
Kuriant naujausią versiją pagrindiniai „Revit 2022“ tikslai buvo šie:
- geresnė produktų sąveika su kitais dažnai naudojamais produktais;
- greitesnis projekto sukūrimas;
- efektyvesnis projekto dokumentacijos paruošimas.
Toliau trumpai apie kiekvienos disciplinos atstovams – architektams, pastatų konstruktoriams ir inžinieriams – aktualiausias naujoves.
„Revit 2022“ naujovės architektams
Svarbiausi pakeitimai, kurie turės daugiausiai įtakos architektų darbui, yra šie - siaurėjančios sienos, PDF failų eksportas, parametrų identifikacijos, generatyvinio projektavimo ir šeimų įkėlimo patobulinimai. Šiek tiek plačiau pristatome kelis svarbiausius.
Įdiegtas PDF failų eksportas
Pagaliau programinė įranga „Revit 2022“ turi įdiegtą PDF failų eksportavimo įrankį. Lyginant su funkcija „Print“, „PDF Export“ įrankis yra intuityvesnis ir leidžia eksportuoti projekto vaizdus / lapus dvimačiu PDF formatu pagal pasirinktus parametrus, taip pat keisti jų reikšmes. Eksportavimo įrankis gali automatiškai aptikti brėžinio lapo dydį, orientaciją ir numeruoti lapus pasirinkta tvarka.
„Autodesk Revit“ ir „Autodesk FormIt Pro“ tiesioginė sąsaja
„FormIt Pro“ leidžia architektams išspręsti esminius projekto lūkesčius ir problemas ankstyvojoje projekto fazėje. Tūriai, šviesa ir šešėliai, dydis ir proporcijos, schematiškas atvaizdavimas bei kiti kritiniai ankstyvieji projekto aspektai gali būti modeliuojami ir sprendžiami naršyklėje, darbalaukyje ar planšetėje. Naudodamas įprastus modeliavo įrankius, dabar projektuotojas turi tiesioginę sąsają su „Revit 2022“. Tad kai pradinis pastato eskizas yra paruoštas „FormIt Pro“ aplinkoje, šį modelį galima siųsti į „Revit 2022“ ir jame tęsti detalesnius projektavimo darbus. „FormIt Pro“ modelis taip pat gali būti išsaugotas kaip CAD failas, kurį vėliau galima panaudoti „Revit“ ar kitoje 3D platformoje.
Taip pat pagerinta „Autodesk Revit“ sąveika su „Rhino 3D“ programine įranga.
Tobulesni sienų kūrimo įrankiai: siaurėjančios sienos ir sienų skerspjūvio modifikavimas
Su „Revit 2021“ atsirado sienų kampo valdymas vertikaliąja ašimi, t. y. pasvirusių sienų kūrimo galimybės. „Revit 2022“ toliau tobulinamas sienų modeliavimo kryptimi. Nuo šiol projektuotojas gali kontroliuoti sienas pagal tipus: vertikali, siaurėjanti, pasvirusi. Su „Revit 2022“ galima nustatyti norimą pasvyrimo kampą kiekvienam siaurėjančios sienos šlaitui atskirai. Taip pat galima modifikuoti pasvirusios sienos profilio linijas, detalizuojant sienos plokštumos ypatybes.
Universalesnis „Revit“ šeimų įkėlimas
„Revit 2022“ taip pat pristatė debesies principu pagristą „Revit“ šeimų įkėlimą į norimą projektą. Vietoje anksčiau kraunamų šeimų tik iš duomenų bazės vietiniame kietajame diske, nuo šiol naudotojas gali įkelti šeimas iš „Revit“ elementų saugyklos, esančios debesies serveryje. Šis įrankis taip pat leidžia ieškoti ir naršyti saugykloje esančias „Revit“ šeimas pagal jų pavadinimą ar kategoriją. Paiešką palengvina ir virš failo pavadinimo pateikiamas šeimos atvaizdavimas simboliniame paveikslėlyje.
„Revit 2022“ naujovės konstruktoriams
„Autodesk“ ir toliau tęsia gelžbetonio ir metalinio karkaso konstrukcijų projektuotojams skirtų įrankių tobulinimą:
Patobulintos „Dynamo“ komandos
Atnaujintos komandos, padedančios modeliuoti plieno konstrukcijas.
Geresnis armatūros modeliavimas ir detalizavimas
- Dabar galima dirbti greičiau ir tiksliau, nes armatūros strypų dėjimas tapo patogesniu: programa atsimena anksčiau buvusius nustatymus, todėl nereikia nustatinėti kiekvieną kartą iš naujo, kokios formos strypas, kiek strypų su kokia taisykle išdėstyti ir pan.
- Armatūros strypai dabar turi tikro skerspjūvio parametrus, kas padės tiksliau modeliuoti.
- Strypų grupėse galima paslinkti ar pašalinti pasirinktus strypus, todėl dirbant su „Revit 2022“ nebereikia strypų grupių atskirai sudalinti, norint gauti vienoje vietoje skirtingą žingsnį, nei visur kitur.
- Armatūros strypų kūrimas naudojant du taškus leidžia labai greitai nubrėžti armatūros grupės išdėstymo plotą, arba sukurti lankstinį elemento skerspjūvyje.
- Laisvos formos strypams galima priskirti formos numerį, todėl užsakovams bus galima pateikti išsamesnę informaciją apie reikalingus armatūros lankstinius.
- Armatūros žymos (Tags) dabar gali apimti keletą elementų, panašiai kaip tai darė paprasta teksto komanda. Tai palengvins armavimo dokumentacijos paruošimą, nes galima greitai pažymėti vienodus strypus, pavyzdžiui, sijos skerspjūvyje.
„Revit 2022“ naujovės pastatų inžinieriams
Papildyta sistemų analizė
- ŠVOK sistemų analizė parodo detalesnę informaciją.
- Šiluminės analizės modelis 3D vaizde.
Elektros sistemos
- Automatinis nenaudojamų fazių šešėliavimas elektros skydelių žiniaraščiuose.
Elementų parametrai ir žiniaraščiai
- Esant skirtingoms reikšmėms kelių pasirinktų elementų vienodo pavadinimo parametre, įrašoma
(anksčiau nebuvo jokios reikšmės).
- Žiniaraščius galima dalinti į kelias dalis ir uždėti jas ant skirtingų spausdinimo lapų.
Tiek „Revit 2022“ naujovių trumpai. Visų naujienų apžvalga su trumpais video pateikiama oficialiame „Autodesk“ tinklaraštyje https://blogs.autodesk.com/revit/2021/04/06/whats-new-in-revit-2022/.
Jei esate „Revit“ programos prenumeratorius, jūs ar jūsų IT administratorius gausite laišką iš kompanijos „Autodesk“ su prieiga prie naujausios programos versijos. Jei neturite „Revit“, atsisiųskite šios programinės įrangos 30 d. trukmės bandomąją versiją.
Norite daugiau informacijos dėl „Autodesk Revit 2022“ ar kitos BIM / CAD programinės įrangos galimybių? Kreipkitės dėl konsultacijos tel. 8 5 2398111 arba el. paštu info@agacad.lt.