Kompanija „Autodesk“ per vasarą intensyviai dirbo ir rugpjūčio pabaigoje reklamos ir dizaino kūrėjų rinkai pateikė atnaujintus produktus. Pasirodė naujausios „Maya 2010“, „Mudbox 2010“ ir „MotionBuilder 2010“ versijos bei nemažai dizaineriams naudingų įrankių, patalpintų „Autodesk“ prenumeratos centre.
Kompanija „Autodesk“ per vasarą intensyviai dirbo ir rugpjūčio pabaigoje reklamos ir dizaino kūrėjų rinkai pateikė atnaujintus produktus. Pasirodė naujausios „Maya 2010“, „Mudbox 2010“ ir „MotionBuilder 2010“ versijos. Visi šie produktai buvo atnaujinti iš pagrindų, pradedant nauja sąsaja, baigiant naujų galingų įrankių įvairove.
Autodesk Maya demonstruoja sustiprintą sąsają, pritaikytą darbui su kombinuotais darbo srautais, dažniausiai aptinkamais vizualizacijos bei žiniasklaidos srityje. Į „Maya“ dabar įdiegta programa „Autodesk Toxik“, kuri nuo šiol nebebus vystoma kaip atskiras „Autodesk“ produktas. (Dėl to, žinoma, pavydi visi „3ds Max“ naudotojai, kurie trokšta, kad „Autodesk Toxik“ patektų į jų rankas).
„Autodesk“ taip pat paskelbė, jog dar šiais metais pasirodys nauja „Autodesk SOFTIMAGE Xsi“ versija. Nekantriausi „Autodesk“ prenumeratoriai šią programinę įrangą gali atsisiųsti tiesiai iš prenumeratos centro svetainės.
Kalbant apie prenumeratą: visi visuomet nori žinoti, ko ji verta. Taigi šį kartą pristatysim jos naudą dizaineriams.
Šių metų sausio mėnesį, abonentams buvo nemokamai pateiktas „3ds Max“ įskiepis (angl. plug-in) CAT, personažų animacijos priedas, sukurtas „Softimage“ (dabar „Autodesk“) specialistų. Dizaineriai CAT įrankį labai gerai priėmė, nes jis suteikė žymiai daugiau funkcionalumo. Ieškodami lengviau valdomų ir dar galingesnių įrankių, „Autodesk“ specialistai sukūrė dar kitą naudingą darbo priemonę „3ds Max“ prenumeratoriams – „Connection Extension“.
„Connection Extension“ pateikia patobulinimus trijose srityse: patobulinta „OpenEXRs“ technologija, „SketchUp“ priemonė importui ir technologija „Step“, skirta .sat formatui palaikyti.
„OpenEXRs“ patobulinimai leidžia atidaryti vaizdus su neribotu sluoksnių kiekiu bei juos geriau kontroliuoti ir geriau pateikti sudėtinius rezultatus. Manoma, kad „OpenEXRs“ technologija taps plačiai naudojama visoje vizualizacijos pramonėje, nes ji leidžia patobulinti darbo srautus.
Importavimas iš „SketchUp“ yra viena iš laiko taupymo priemonių. Dabar dizaineriai gali panaudoti projektuotojų duomenis, jiems nebereikia perbraižyti pastato - importavimo įrankis padeda pašalinti visus tuos plokštuminius vaizdus, kurių dizaineriai taip nemėgsta.
Ir paskutinis – „Step“ importuotojas. Jis leidžia tiesiogiai atidaryti .sat formato failus. Tai labai naudinga užsiimantiems vizualizavimu, nes beveik kiekvieną daug „sveriantį“ CAD ar dizaino projektą galima skaityti ir užrašyti .sat formatu. Daugiau nebereiks vertėjų „SolidWorks“, „ProE“, „Catia“ failams. Dabar, kai „3ds Max“ atidaro .step formato failus, jis gali išlaikyti informaciją programinės įrangos viduje ir leidžia eksportuoti modelius, kuriuos vėliau galima koreguoti CAD priemonėmis. Tai labai naudinga visiems, dirbantiems projektavimo ir vizualizavimo srityje: atsirado galimybė importuoti CAD modelius, juos keisti, o vėliau eksportuoti inžinieriams, kurie galės naudoti nepažeistus po atliktų korekcijų modelius.
Be to, rugpjūtį kompanija „Autodesk“ išleido programų 3ds Max ir 3ds Max Design klaidų ištaisymo rinkinį „Service Pack 1“ (platesnė informacija čia>>), kurį įsidiegus ištaisoma eilė erzinančių klaidų, tad dabar su vizualizavimo programomis galima dirbti be problemų.
Galiausiai, kalbant apie „Autodesk“ prenumeratos naudą, reikia paminėti ir tai, kad iš prenumeratos svetainės dabar galima atsisiųsti pilnas „ImageModeler“ ir „MatchMover“ versijas.
„ImageModeler“ padeda kurti esamų struktūrų 3D modelius iš nuotraukų. Ši programa labai naudinga studijuojantiems dizainą ar darantiems skulptūrų pristatymus urbanistinėje aplinkoje.
Produktas „MatchMover“ naudojamas norint įdiegti video pasiūlymą į tikrą filmuotą medžiagą. Tai yra naudinga dirbantiems žiniasklaidoje ar teikiantiems architektūrines vizualizacijas.